יתרונות

משפחות המשתמשות ב-Baby Signs® חוות באופן אישי את היתרונות הרבים של השימוש בסימנים עם התינוקות שלהם.

שימוש בתוכנית Baby Signs®:

מפחית דמעות, התפרצויות זעם ותסכול
מאפשר לתינוקות לחלוק את עולמם
מגביר את הכבוד לתינוקות
מחזק את הקשר בין ההורה לתינוק
מגביר את ההערכה העצמית ואת הביטחון העצמי של התינוק
מעצימה ומקדמת התפתחות רגשית חיובית
מעודדת ומדרבנת את התינוקות להתחיל לדבר
מתניעה את ההתפתחות האינטלקטואלית של הילד

יותר משני עשורים של מחקר של Baby Signs® הראה כי יתרונות מוכחים אלו משפיעים על תחומים שונים בהתפתחות הילד:

שימוש בתוכנית Baby Signs® מאפשר למידה קלה יותר של הדיבור!
חלק מההורים מודאגים מכך שעידוד ילדם להשתמש בסימנים עלול להאט את הלמידה לדבר. למעשה, ההפך הוא הנכון! בעזרת מענק גדול ממשרד הבריאות האמריקאי, ד”ר לינדה אקראדולו וד”ר סוזן גודווין הצליחו להראות כי השימוש בתוכנית של Baby Signs® מסייע לתינוקות ללמוד לדבר. כמו שזחילה מדרבנת את הילד ללמוד ללכת, כך גם לילד שלומד לסמן יש יותר, ולא פחות, מוטיבציה ללמוד לדבר! המחקר פורץ הדרך הראה יתרונות נרחבים לפיתוח השפה הכוללים:

כאשר הם היו בני שנתיים, לתינוקות של Baby Signs® היה אוצר מילים גדול משמעותית מאשר התינוקות שאינם מסמנים. כשהיו בני שלוש שנים, כישורי השפה שלהם היו דומים יותר לאלה של בני ארבע.

מפחית דמעות, התפרצויות זעם ותסכול!
עד שתינוקות מגיעים ל-9/10 חודשים, הם מסוגלים בהחלט לדעת מה הם צריכים או רוצים. מה שהם לא יודעים זה איך לספר לנו עם מילים – מה שמוביל ישירות לתסכול עבור התינוק וההורה כאחד. כל זה משתנה כאשר התינוק מסוגל להשתמש בסימנים. עם סימנים כמו “צמא”, “רעב”, “חם”, “קר” – ורבים אחרים העומדים לרשותם, תינוקות יכולים לספר מה הם צריכים במהירות ובשקט מבלי להגיע להתקפי זעם ודמעות. לכן, לא מפתיע ש- “פחות תסכול!” היא התשובה שאנו מקבלים לעתים קרובות ביותר כאשר אנו שואלים איך תוכנית Baby Signs®  שינה את חיי היומיום.

רק בגלל שתינוקות לא מדברים, זה לא אומר שהם לא שמים לב לעולם סביבם. תינוקות רואים דברים, חושבים על דברים, אפילו זוכרים דברים – ועם Baby Signs®, כל זה לא צריך להישאר הסוד שלהם. הורים לתינוקות של Baby Signs® מתחילים ללמוד במהירות את העולם דרך עיני התינוק שלהם ומעריכים בדרך חדשה לגמרי איזה עולם מדהים זה!

הערכה עצמית גבוהה, בסופו של דבר עבור כל אחד מאיתנו, היא התחושה שאנחנו נתפסים כמוכשרים וראויים לשבח הן בעינינו והן בעיני אלה שאנחנו אוהבים. וזה בדיוק מה שמאפשר השימוש בסימנים. מכיוון שהם יכולים לתקשר בצורה יעילה עם המטפלים שלהם, ומכיוון שהמטפלים שלהם מגיבים בצורה חיובית כל כך לתקשורת זו, תינוקות של Baby Signs® מפתחים תחושה של גאווה בהישגים שלהם, שזה דבר נפלא לראות.

תקשורת פירושה התחברות. כאשר הורים ותינוקות יכולים לתקשר אחד עם השני, היחסים שלהם נהיים קרובים יותר ויותר ומספקים יותר עבור שניהם.

שימוש בתוכנת Baby Signs® מגרה התפתחות אינטלקטואלי!
תינוקות Baby Signs® משתמשים בסימנים שלהם כדי ללמוד על העולם בעוד שילדים אחרים בני גילם שאינם מסמנים עדיין מחכים למילים. לדוגמה, תינוקת של Baby Signs® עשויה לסמן “פרח” עבור חתיכת ברוקולי, תוך שהיא מחייכת במבט ששואל “זה נראה כמו פרח, אבל מה זה באמת?” היום אנחנו יודעים שכל הלמידה המוקדמת הזו משתלמת בהמשך הדרך. תוצאה מפתיעה של מחקר ארוך הטווח של לינדה וסוזן הייתה ההשפעות החיוביות לטווח הארוך של הסימנים על ההתפתחות אינטלקטואלית של הילדים. ילדים שהשתמשו בתכנית Baby Signs® כתינוקות קיבלו ציון גבוה משמעותית במבחני IQ כאשר הם היו בני 8.

צור קשר