הסיפור של Baby signs® Israel

מדולה לאחר לידה למייסדת Baby Signs® Israel

הגשמת החלום של שפת הסימנים לתינוקות

הי, נעים מאוד, אני איילת צוויג, אמא לשלושה בנים. אפשר להגיד שהסיפור שלי התחיל כשהבכור שלי נולד. אני נולדתי וגדלתי בדרום אפריקה להורים ישראלים כך שהמשפחה המורחבת שלי הייתה כאן, בישראל, ולא ממש יצא לי להיות בקרבתם של תינוקות עד לרגע הלידה הראשונה שלי. החוויה הייתה מטלטלת, מרגשת, מלאה בחרדה ושמחה ממש בו זמנית. הייתי באמצע תואר ראשון בפסיכולוגיה (עבדתי כמעצבת גרפית בכלל) והתחלתי לחפש מידע רלוונטי במסגרת התואר וגם מחוצה לו בכל הקשור לתינוקות. הצטיינתי בקורסים של פסיכולוגיה התפתחותית ושינה והפרעות שינה בילדות (שם עשיתי גם עבודה סמינריונית).

לקראת לידתו של הילד השני שלי נחשפתי לפרסום ללימודי ״ליווי לאחר לידה״ במכללת דיאדה, והתחברתי לזה מאוד. למדתי ליווי לאחר לידה (דולה לאחר לידה) ביחד עם התינוק הקטן שלי ושנינו נהננו מאוד :). מ-2012 ועד היום יצא לי ללוות עשרות הורים ותינוקות בחודשים הראשונים לחייהם. עם הזמן למדתי גם יעוץ שינה (ב״עידן ההורות״), פשפושים וגמילה מוקדמת מחיתולים (של ״godiaperfree״ האמריקאי) ועוד המון השתלמויות בדרך.

איילת וביבו

לאחר לידתו של הבן השלישי שלי החלטתי להתעמק בנושא של תקשורת עם תינוקות. רציתי להעשיר עוד יותר את הידע שלי בתקשורת עם תינוקות. כשהתעמקתי בנושא, הגעתי במקרה ל”שפת הסימנים לתינוקות”. לא הבנתי בהתחלה שזה בכלל קשור לתינוקות שומעים. אבל ככל שקראתי ולמדתי יותר על הנושא, התחלתי להבין כמה זה מדהים שתינוקות יכולים לתקשר איתנו עוד לפני המילים! פניתי ל-®Baby Signs והוסמכתי כמדריכה. במשך שנה וחצי אני לימדתי הורים איך ללמד את התינוקות שלהם לסמן להם מה הם רוצים, מה הם מרגישים, ואפילו מה הם זוכרים.

באותו הזמן גם לימדתי את ליעד, הקטן שלי, את הסימנים והתמוגגתי לראות ולחוות ברמה האישית כמה זה מעשיר ומעמיק את הקשר שלנו וכמה רוגע זה הכניס לנו לחיים! אנחנו יכולנו להבין בדיוק מה הוא רוצה בלי בכי ובלי תסכולים! והוא מצידו מאוד אהב לסמן ולקבל חיוכים מתפעלים. מעבר לכך, גם האחים שלו נהנו מהתקשורת המקרבת – הם יכלו לשחק איתו מגיל מאוד מוקדם, להבין מה הוא רוצה וליהנות מהחוויה הכיפית של לסמן אחד לשני.

מהרגע שהבנתי מה זה Baby Signs®, וכמה החברה (ושתי הדוקטוריות להתפתחות הילד שעומדות בראשה) השקיעה ב-30 שנים האחרונות בחשיבות התקשורת עם התינוק וההשפעה החיובית על ההתפתחות השפתית, הקוגניטיבית ואפילו הרגשית של הילד, חלמתי לפתוח את Baby Signs® Israel. רציתי להביא את כל התורה שלהם לארץ – להסמיך מדריכים, להסמיך גנים ולהעלות את המודעות ליכולות המדהימות של תינוקות. אז פניתי שוב לחברה והפעם שאלתי איך אני יכולה להביא את ®Baby Signs לישראל ולפתוח את השלוחה הישראלית של החברה. כשהם הבינו שגם לי יש חזון להגביר את המודעות ליכולות של תינוקות לתקשר ולהבין ממש מהרגע הראשון הם שמחו ליצור את שיתוף הפעולה המרגשת שלנו 🙂

צור קשר