סדנת הורים של בייבי סיינס

התינוק מקטר, בוכה, אולי הוא כבר מצביע אבל לא ברור מה הוא רוצה ושניכם מתוסכלים?
התינוק מתעורר באמצע הלילה פתאום ואתם לא יודעים אם הוא רעב/צמא/כואב לו/חם לו?
רוצים ללמד את התינוק שלכם לסמן לכם כשחם לו, כואב לו, הוא רעב ורוצה תפוח, הוא פוחד, הוא מתגעגע לאבא ועוד ועוד?

בייבי סיינס - סימן לספר

מה זה שפת הסימנים לתינוקות?

היכולת המוטורית של תינוקות לתקשר מתפתחת הרבה לפני היכולת השפתית. כמו שתינוקות לומדים לעשות ״ביי ביי״ או ״נשיקה״ בעזרת הידיים והגוף עוד לפני שיש להם אפשרות להגיד את המילים, יש להם את היכולת ללמוד עשרות ואפילו מאות סימנים נוספים כדי לתקשר עם ההורים, המשפחה, הגננות ואפילו אחד עם השני. הם יכולים לסמן שהם רעבים וגם מה בדיוק הם רוצים לאכול, לסמן שכואב ולהראות לנו איפה, לבקש את הכדור או הדובי האהוב, לסמן שהם עצובים, שמחים או פוחדים, ועוד מלא דברים. וכל זה עוד לפני המילים!

בעזרת שפת סימנים המותאמת לתינוקות אתם יכולים להעניק לו את היכולת לשתף אתכם במחשבותיו ורצונותיו. שפת הסימנים לתינוקות מעניקה לילד שלכם אפשרות לתקשר ולשתף ולכם שקט נפשי והבנה של מה הוא רוצה וצריך.

האם זה מעכב את התפתחות השפה?

מתחילת הדרך של Baby Signs™, הורים תמיד שאלו קודם כל לגבי ההשפעה של שפת הסימנים לתינוקות על התפתחות השפה. מאחר והן חוקרות בבסיסן וכדי לענות על שאלות של הורים, לינדה אקרדולו וסוזן גודווין, מייסדות השיטה, החליטו לערוך מחקר (במימון משרד הבריאות האמריקאי).

במחקר הן חילקו 140 משפחות הומוגניות עם תינוקות בני 11 חודשים לקבוצה של מסמנים וקבוצה של לא מסמנים ובדקו את ההשפעה על התפתחות השפה. התוצאות הראו שילדים שמסמנים מתחילים לדבר יותר מהר מילדים שלא מסמנים!

כאשר הילד מתנסה בלתקשר, ומבינים אותו, עונים לא, ממשיכים לשוחח איתו על נושא שהוא בחר, התגובות החיוביות מדרבנות אותו להמשיך ולתקשר עוד ועוד. כאשר מתאפש לו, הוא עובר לדרך היעילה ביותר שהיא כמובן השפה המדוברת (כמו זחילה להליכה).

דרך שפת הסימנים לתינוקות אנחנו מעצימים את התקשורת, מחזקים את הקשר ומעלים את הבטחון של הילדים שלנו!

סיכום יתרונות התכנית:

 • בונה אמון ומורידה תסכולים הן של התינוק והן של המבוגר
 • מעניקה לתינוק אפשרות והזדמנות לשתף את המתרחש בעולמו
 • מחזקת הקשר העמוק בין ההורה והילד
 • מגלה כמה תינוקות הם חכמים
 • מעצימה ומקדמת התפתחות רגשית חיובית
 • מעלה את הביטחון העצמי של התינוק
 • מעודדת ומדרבנת את התינוקות להתחיל לדבר
 • מתניעה את ההתפתחות האינטלקטואלית של הילד

איך ניתן ללמוד עוד על שפת הסימנים המותאמת לתינוקות?

הורים יקרים, אתם מוזמנים לסדנה חווייתית, מהנה ומעשירה, אשר תעניק לכם מידע וכלים ללמד את התינוק לתקשר אתכם ולהעביר את צרכיו המדויקים. אפשר להתחיל מכל גיל (אך יש לקחת בחשבון שמבחינה מוטורית, תינוק מתחיל לסמן בממוצע סביב 8/9 חודשים) וזה עדיין רלוונטי עד שהתינוק מתחיל לדבר בצורה שוטפת.

הלמידה מתבצעת בקבוצות אינטימיות, ניתן להשתתף עם התינוקות או לבד ולהכיר עולם חדש ומופלא של שפה ותקשורת. הכלים משלבים דמויות מצוירות, שירים ומשחקים, הכל בכדי ליישם בבית בקלות ובהנאה.

בסדנה תלמדו:

 • מהי שפת הסימנים לתינוקות ומה היתרונות
 • מתי ואיך ללמד סימנים
 • איך לבחור איזה סימנים ללמד
 • נלמד ביחד 18 סימנים ראשוניים לעומק בעזרת שירים ומשחקים
 • נעבור על עוד כ-20 סימנים מתקדמים
 • תלמדו ליצור את "השפה" האישית המתאימה לכם ולילדכם

בנוסף!

 • תצורפו לקבוצת הפייסבוק הפרטית של ™Baby Signs, שם תקבלו תמיכה נוספת מתמשכת וסימנים נוספים ותוכלו גם להתייעץ עם הורים נוספים ועם המדריכות על כל מה שתרצו הקשור לתינוקכם

™Baby Signs היא הדרך המהנה ללמד את ילדכם לתקשר עם הסביבה ולכם להיות הורים שלווים ורגועים.

מתי ואיפה:

תאריך: יום חמישי 16.12

מקום: אצלכם במחשב

שעה: 10.00 עד 12.00

מחיר: 250 ש"ח

המדריכה - איילת צוויג

נעים מאוד, אני איילת צוויג, מלווה ומדריכה הורים לתינוקות כעשור, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ועוד מספר קורסים והכשרות בתחום ההורות והמייסדת של Baby Signs Israel. מאז 2011 ליוויתי מאות הורים לתינוקות בתהליכי ליווי, מפגשי יעוץ וסדנאות. ב-2017, לאחר שנתיים של הדרכת הורים כמדריכת Baby Signs, החלטתי לפתוח את השלוחה הישראלית.

אני מאמינה שתינוקות מתקשרים איתנו מהרגע הראשון. בחודשים הראשונים, הם מעבירים לנו מסרים לגבי הרצונות והצרכים שלהם בעזרת שפת הגוף, קיטורים ובסוף בכי. שפת הסימנים לתינוקות היא המשך ישיר של השימוש של התינוק בשפת הגוף כדי להעביר מסרים עוד לפני המילים.

איילת וביבו

הורים ואנשי מקצוע מספרים:

המלצה במסנג׳ר
המלצה בוואטסאפ
המלצה מאמא של אורי

"תודה רבה על סדנת baby signs מרתקת ומיוחדת!!! למדתי המון על חשיבות התקשורת הלא מילולית עם התינוקות שלנו. למדתי כמה שזה משפיע עליהם לטווח הארוך לפי המחקרים. כמה שזה מפתח אותם, מזרז את תחילת הדיבור ומפתח את האינטיליגנציה. מצפה כבר ליישם וללמד את יולי שלי להשתמש בשפת הסימנים לתינוקות. המפגש היה מאוד מהנה ואת מקסימה, יסודית ומקצועית! תודה רבה!!!"
גלי, אמא ליולי בת השנה

״זמן קצר אחרי ששמתי את התאומים (בני שנה וחצי) לישון, הם התחילו לבכות ולקרוא לי, משהו שהוא די חריג עבורם. נכנסתי לחדר והם שניהם עשו לי את הסימן של ״אוכל״! חשבתי על זה והבנתי שהם באמת לא אכלו הרבה באותו הערב ויתכן והם עדיין רעבים – ובאמת הם אכלו המון!! אם הם לא היו יודעים לסמן לי הייתי שמה אותם לישון עדיין רעבים, מבלי להבין מה הם באמת צריכים!

שפת הסימנים גם עוזרת להם להבין מילים חדשות. יש הרבה מילים שהם לומדים אחרי שהם מסמנים אותה לתקופה קצרה לפניכן. הם אומרים את המילה ביחד עם הסימן – בלי הסימן לא היינו מבינים אבל עם הסימן, גם אנחנו וגם האחים הגדולים שלהם מבינים אותם וכך הם מתלהבים ואומרים את המילים שוב ושוב, ולומדים מילים יותר ויותר מהר! מאחר ויש לי 2 ילדים גדולים שלא למדו לסמן, אני ממש רואה את ההבדלים ומאוד נהנית מהחוויה הזו! Baby Signs ממש העשיר לנו את החיים עם הבנים שלנו!״
אמא לארבעה

״תינוקות הם חכמים יותר ממה שנדמה לנו והשפה שלהם עשירה ממה שאנו מניחים. עוד הרבה לפני שהם מתחילים לדבר הם יכולים להביע עצמם באמצעות סימנים ומחוות״
ג׳יין פאולי

גם רופאי ילדים מעודדים את השימוש בשפת הסימנים לתינוקות:

״אם אתם מעוניינים לעזור לילדכם לבטא את הצרכים שלו עוד לפני שהוא יכול לדבר, לסייע לו להעביר את הרגשות שלו ולעודד את ההתפתחות האינטלקטואלית, לימוד שפת הסימנים הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים להעניק לתינוקכם. כרופא ילדים אני ממליץ בחום ובהתלהבות להורים טריים להכיר ולהשתמש בשפת הסימנים״
רובין הנסן MD